Jesteś tutaj:

Relacja

Data: 15.03.2023 r., godz. 18.00    248
XX jubileuszowa gala wręczenia nagród w Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym 15.03.2023 r.
15 marca 2023 w Szkole Podstawowej nr 2 w Radzyminie odbyła się XX jubileuszowa gala wręczenia nagród w Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. ks. Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie. Konkurs dotyczy wiedzy na temat najbardziej czytanego na całym świecie arcydzieła - Pisma Świętego. To wspaniałe wydarzenie pokazuje jak wielki jest szacunek młodych osób do Biblii oraz polskiej tradycji narodowej.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Adam Lubiak - Starosta Wołomiński. Nagrody zostały ufundowane m.in. przez Powiat Wołomiński. Podczas uroczystości Starostę reprezentował Krzysztof Kudera dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie, który w imieniu Starosty podziękował uczestnikom konkursu i wręczył nagrody laureatom z klas VI, VII, VIII szkół z powiatu wołomińskiego.
W uroczystości uczestniczyli: ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej JE bp Romuald Kamiński, dyrekcja szkoły oraz licznie przybyli uczniowie szkół podstawowych wraz z nauczycielami oraz zaproszeni goście.
Wszystkim laureatom gratulujemy!