Jesteś tutaj:

Relacja

Data: 27.10.2023 r., godz. 16.00    88
Benefis aktora Henryka Gołębiewskiego w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wołominie, czytanie fragmentów biografii aktora, koncert muzyki filmowej i nie tylko 26.10.2023 r.
Benefis aktora Henryka Gołębiewskiego!
Nie w Warszawie, nie w Łodzi, Krakowie, czy Gdyni, ale u nas w Wołominie!

26.10.2023 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie przy ul. Ogrodowej 1A, odbył się Benefis z okazji 50-lecia zakończenia dziecięcej kariery aktorskiej Henryka Gołębiewskiego. Wydarzenie poprowadził dyrektor biblioteki Krzysztof Kudera. W uroczystości licznie uczestniczyli czytelnicy, mieszkańcy Wołomina, Powiatu Wołomińskiego, a nawet goście z różnych miast z Polski.
Podczas wydarzenia było wiele wzruszeń. Niespodzianką był koncert muzyki filmowej i nie tylko, w wyjątkowym i podniosłym wykonaniu muzyków z Prywatna Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wołominie im. Witolda Lutosławskiego na czele z Dyrektor Agnieszką Maślanką.
Goście mogli wysłuchać fragmentów biografii aktora z książki pt. "Zygzakiem przez życie", autorstwa Henryka Gołębiewskiego i Tomasza Solarewicza. Fragmenty odczytał polonista i filmoznawca Cezary Waszczyński, który następnie zaprezentował specjalnie przygotowany wiersz na tę okazję.
Po części artystycznej miała miejsce rozmowa z Henrykiem Gołębiewskim, którą poprowadziła dziennikarka Paulina Kubuj.
Henryk Gołębiewski, aktor i kaskader, popularność zdobył kreując rewelacyjne postacie zawadiackich i zaradnych chłopców, również w filmach Janusza Nasfetera, bratanka patrona naszej biblioteki. "Abel, twój brat" i znanych serialach telewizyjnych w reż. Stanisława Jędryki – "Wakacje z duchami", "Podróż na jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana". Uważany za najlepszego i najbardziej zapamiętanego aktora dziecięcego w polskiej kinematrografii. Od lat 90.tych odtwórca ról charakterystycznych film Edi. A także występy w spektaklach teatralnych.
Po spotkaniu wszyscy mogli zrobić sobie zdjęcie z aktorem, którego znają od dziecka. Był to jak najbardziej udany wieczór.
Dziękujemy za tak liczne przybycie i zaangażowanie !!