Jesteś tutaj:

Wydarzenie

Data: 17.11.2023 r., godz. 15.55    250
Mistrzowskie Czytanie Mickiewicza przez aktora Andrzeja Mastalerza, 21.11.2023 g. 18.00.
Już we wtorek 21 listopada 2023, o godz. 18.00, zapraszamy do Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie ul. Ogrodowa 1A, na wyjątkowe spotkanie w ramach projektu „Mickiewicz. Wieszcz narodowy, wizjoner naukowy”, na Mistrzowskie Czytanie Mickiewicza przez znanego aktora Andrzeja Mastalerza.

Andrzej Mastalerz
Aktor i reżyser, absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, filii we Wrocławiu (1990). Związany z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, następnie z warszawskimi teatrami Studio, Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera i Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana. Wystąpił w spektaklach reżyserowanych przez Tomasza Zygadłę, Waldemara Zawodzińskiego, Annę Augustynowicz, Barbarę Sas, Zbigniewa Zapasiewicza, Magdalenę Łazarkiewicz, Zbigniewa Brzozę, Piotra Cieplaka oraz Igora Gorzkowskiego. Na ekranie zadebiutował w 1987 roku. Współpracował m.in. z Andrzejem Wajdą, Władysławem Pasikowskim, Markiem Koterskim, Petrem Zelenką, Andrzejem Jakimowskim, Wojciechem Smarzowskim, czy Ingmarem Villqistem. Jest laureatem Nagrody Teatru Polskiego Radia „Wielki Splendor” za wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce (2019) oraz Wielkiej Nagrody Festiwalu Dwa Teatry w Zamościu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia (2022).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Wstęp wolny,
Zapraszamy!