Jesteś tutaj:

Wydarzenie

Data: 01.07.2024 r., godz. 18.30    62
Spotkanie autorskie z pisarzem i znanym aktorem, AUTOREM KILKUSET UTWORÓW POETYCKICH, Krzysztofem Krupińskim, 11.07.2024 g. 17.00.
Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarzem i znanym aktorem, AUTOREM KILKUSET UTWORÓW POETYCKICH, Krzysztofem Krupińskim, w dniu 11 lipca 2024 (czwartek) o godz. 17.00 w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie ul. Ogrodowa 1A.

KRZYSZTOF KRUPIŃSKI - polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. W 1981 r. ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jego nauczycielami zawodu byli między innymi: TADEUSZ ŁOMNICKI, RYSZARDA HANIN, ALEKSANDRA ŚLĄSKA, WOJCIECH SIEMION... Współzałożyciel grupy teatralnej PRACOWNIA TEATR. Był aktorem teatrów: Lubuskiego w Zielonej Górze, Komedia w Warszawie, Powszechnego w Radomiu, Dramatycznego i Na Woli w Warszawie, STU w Krakowie, a także Teatru Kamienica w Warszawie. Ma w dorobku wiele ról filmowych, telewizyjnych, teatralnych i dubbingowych. Jest autorem tekstów piosenek, do których muzykę komponowali m.in. Roman Czubaty, Tomasz Bajerski i Piotr Golla. Napisał kilkaset utworów poetyckich. W 1999 roku w Wydawnictwie Nowy Świat ukazała się drukiem powieść „Zendra" autorstwa Krzysztofa Krupińskiego. W 2001 roku elbląski teatr wystawił prapremierę jego widowiska teatralnego pt. "Błazen i Róża".

Wstęp wolny
Zapraszamy!